Blog > Komentarze do wpisu

Aktualizacja i Pozdrawiam

Dziś dość duża notka. Poświęcam ją wszystkim rzeczom, które ostatnio mnie wciągnęły w tym świecie. Zapraszam do czytania : ) 

Może na dobry początek zaczniemy od świata gier.

____________________________________________________________________________

a) World of Warcraft Cataclysm


Otóż w ostatnim czasie miałem okazje dorwać się do gry World of Warcraft Cataclysm. Pisałem już kiedyś o jego poprzedniku. Co tu dużo mówić, genialna produkcja. Na pewno ci, którzy zasmakowali w gatunku WoW nie pożałują i tej części

Każda początkowa lokacja została w mniejszym lub większym stopniu zmieniona i wyposażona w fabułę, która jest zdecydowanie bardziej złożona niż poprzednio. Lokacje startowe Worgenów, Goblinów i Trolli to prawdziwe perełki i mogą śmiało konkurować z obszarami w grach cRPG. Oczywiście nie graficznie, brakuje również udźwiękowionej ścieżki dialogowej, ale fabularnie jest to zupełnie inny poziom niż to, do czego przyzwyczaiły nas gry MMO.

Dużej modyfikacji uległ też sposób rozwoju postaci. Kiedyś pierwsze kroki naszego bohatera bywały nużące. Głównie dlatego, że dostęp do ciekawych umiejętności pojawiał się dopiero w późniejszych etapach zabawy. Teraz zostało to całkowicie przebudowane. Kilka interesujących zdolności otrzymujemy praktycznie na początku gry. Dzięki temu rozgrywka jest znacznie bardziej zajmująca. Zniwelowano również przestoje między walkami. Bohaterowie bardzo szybko regenerują zarówno energię, jak i życie, dzięki czemu cały proces zdobywania poziomów nabrał większej płynności i dynamiki.

Na pierwsze miejsce wybija się jednak fabuła. Jeśli ktoś zechce poświęcić czas na dokładne zapoznanie się z zadaniami, to czeka go sporo zajęcia. Jeżeli natomiast drogę do maksymalnego poziomu planuje pokonać szybko, to wystarczy skupić się na punktach docelowych wyznaczanych przez wbudowany przewodnik zadań (quest tracker).

World of WarCraft: Cataclysm jest tak opracowany, by zachęcić do zabawy jak największą liczbę nowych użytkowników. Ostatnio przedstawiciele Blizzarda zwrócili uwagę na niepokojący trend, mianowicie – bardzo duża liczba nowych graczy porzuca Azeroth po osiągnięciu 10 poziomu doświadczenia. Kataklizm jest jednym ze sposobów, by tę tendencję odwrócić.

Zapraszam was do wspólnego grania ze mną i moimi znajomymi będziemy grać na serwerze www.molten-wow.com (ALLIANCE albo HORDA)

Link do pobrania :

http://thepiratebay.se/torrent/6319429/World_of_Warcraft_Cataclysm_4.0.6_enGB_No_Install

(Potrzebny program do Torrentów)

___________________________________________________________________________

FILMY / SERIALE

a) Jeż Jerzy

Jurek to polska menda. Lubi upić się, balować, zjeść "chińczyka", zabawić się z blondyneczką Yolą. Gdyby nie to, że jest jeżem wszystko byłoby w porządku. Gdyby nie to, że jest jeżem szalony naukowiec nie spróbował go sklonować. Ponownie - gdyby nie to, że jest jeżem nie warto byłoby chyba tego oglądać. Na szczęście Jeż Jerzy jest, żyje i ma się dobrze (o czym dwa lata temu przekonałem się sam, gdy podczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier chciał mi zabrać aparat fotograficzny, a na koniec pokazał soczystego "fucka"). Ot, taka polska maskotka, z lekka wkurzająca, jednak swojska i w biało-czerwonych barwach.

Jeż Jerzy to prawdziwa superprodukcja. Głosu użyczyli: Borys Szyc, Maria Peszek, Maciej Maleńczuk, Sokół (tym razem bez Pono), Misiek Koterski i wielu innych celebrytów. Całość jest nieźle narysowane, pochwalić trzeba "smaczki" - napisy na murach typu PO upija Polaków, które niepostrzeżenie pojawiają się na ekranie.

Film jest jednak nierówny. Pierwsze pół godziny - straszne nudy. Z czasem (czytajcie - pojawienie się wulgarnego klona) robi się zabawniej. Końcówka średnia, ale dla samego motywu ataku na seks sklep, a co za tym idzie "atak" dmuchanych lal na Warszawę - to trzeba obejrzeć.

Jeż Jerzy to ostra satyra społeczeństwa - Polaków, popkultury, wszelkiego celebryctwa - wystarczy jedynie mówić "kufa" i pierdzieć, aby stać się sławnym.

Animacja wyłącznie dla dorosłych wyśmiewająca "pop-pustaki". Co ciekawe podczas seansu widziałem wielu takich na sali, a przy kasie biletowej sporo gimnazjalistów próbowało "wbić się" na Jeża.  Może szkoda, że ich nie wpuszczono - może trzeba edukować, lepiej wcześniej, niż później. Bo niedługo już poza pierdzącymi bohaterami nie będzie wzorów etycznych dla najmłodszych. I pozostanie tylko Jurek, który potrafi wyszydzić wszystko.

Możecie to pooglądać na stronie : http://www.kinomaniak.tv/film/Jez-Jerzy/28010

c) Ted

John ma 35 lat i chce się wreszcie ustatkować. Pewnego dnia ożywa jego pluszowy miś z dzieciństwa, który zaczyna sprowadzać go na złą drogę.

______________________________________________________________

MUZYKA

a)Elize - Can't You Feel It

b)Keri Hilson ft. Nelly- Lose Control (D.C Dubstep Remix) 

c) Armin Van Buuren - A State of Trance 534 (Full Set) [DI.FM 10-11-11] 

d) Teraz coś na wojskowo Sebii & Dj Mysz - Kalina malina (dance remix) 

 

niedziela, 25 listopada 2012, hkarez

Polecane wpisy